Derin Nur’un Doğumu

Derin Mutluluk

Telefon çalıp da ilk haberi aldığımda sevinçten yerimde duramadım. Dünyalar güzeli bir kız bebeğin doğumu gerçekleşecekti ve her şeyden öte bu benim ilk doğum fotoğrafçılığı tecrübem olacaktı. Ertesi gün büyük bir heyecanla soluğu hastanede aldım. Odaya çıktığımda karşımda ışıl ışıl gözleriyle bana bakan bir anne ve dünyalar tatlısı, birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile vardı. Ellerim tir tir titrerken güler yüzleriyle bana enerji veren bu aile bir anda içimdeki tüm endişeyi alıp götürdü. Elime kamerayı aldığımda hissettiğim tek şey derin bir huzur ve mutluluktu.

Odanın içinde dört dönen babanın heyecanı her hareketinden rahatlıkla görülebiliyordu. Bir yandan eşinin ellerini tutup destek olmaya çalışıyor, bir yandan da kameraya çekiyordu. Odanın içi pembe balonlar ve süslerle bir masaldan farksızdı. Masalın küçük kahramanlarından biri de hiç şüphesiz küçük kardeşdi tabi. Doğum zamanı gelip de Funda göz yaşlarıyla koridorda uğurlanırken ‘Sen de geliyorsun değil mi?’ diye sordu ellerimi tutarak. Korku, endişe, heyecan; duyguları karmakarışıktı belli. Ona destek olmak için elimden geleni yapmaya hazırdım. Son bulduğunu zannettiğim heyecan içimde bir anda tekrar alev aldı. Belli etmemeye çalışıyordum; güçlü olmalıydım. Aslında her zaman metanetli olmamla övünürüm; hatta ailede en güçlü yapıya sahip fertlerden de biriyimdir. Ama tarifi imkansız bu duygu pek söz dinlemiyor.

Funda gözlerimin içine bakarken tüm gücümü topladım. Tabi dedim gülümseyerek; ‘Her şey güzel olacak, yanındayım.’ Doğumhaneye indiğimizde ikimizin de kalbi tek bir şey için atıyordu. Doğumun epidural sezaryan olması bu mutluluğu aynı anda yaşayacak olmamız açısından da önemliydi. Doğum gerçekleşmeye başladığı anda hissettiğim şey, eşi benzeri olmayan, tarifi imkansız bir duyguydu. Her karesinde aşk olan bir duygu. Funda bebeğini kollarının arasına aldığında hayat onun için yeniden başlamış, güneş yeniden doğmuştu. Tabi benim için de; her doğum anında tekrar tekrar hissedeceğim bu duyguyla hayata yeniden başlayacağıma emindim o anda. Ama benim ilk heyecanım ve içimde derin bir iz bırakacak ilk minik prensesim Derin Nur’du. Hoşgeldin Derin Nur…

Share
This entry was posted in Blog.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*