Ali Doruk’la Hayata Merhaba

alidoruk

Her anı hafızamda yıllar boyu saklı kalacak bir gün… Ali Doruk’un, canım oğlumuzun hayata merhaba dediği o büyük gün; elinin elime değdiği, nefesini nefesimde hissettiğim, kokusunu içime çektiğim o kutsal gün…

İtiraf etmek gerekirse hamileyken bu kadar yoğun duygular yaşayacağımı beklemiyordum. Heyecanım ve içimi kıpır kıpır eden bir şeyler vardı elbet ama hiçbiri oğlumu kucağıma aldığım anki kadar yoğun değildi.

5 mayıs günü erkenden gelişiyle bize sürprizlerin en büyüğünü verdi Ali Doruk. Normal doğum beklerken aniden sebebi bilinmeyen bir ateşle hastaneye gittim. Enfeksiyon olma riskine karşı vakit kaybetmeden sezeryanla bebeğin gelmesinin daha doğru olacağı kararına varıldı. Heyecandan elim ayağım titriyordu; saniyeler içinde aklımdan onlarca soru geçti. Cevabını bulamadığım, içinde korku saklı sorular… Telaşdan doktora “Hemen şimdi mi?” diye sorduğumu hatırlıyorum. Hazır değildim, hem de hiç. Ama doktorum Prof. Dr. İbrahim Bildirici, o güzel enerjisi ve güleryüzüyle tüm endişelerime bir anda son verdi. Sevgili Çiseren Korkut’un blog yazısıyla tanıdım ilk olarak İbrahim Bildirici’yi ve doğrusunu söylemek gerekirse o yazı kendisini tanımamda en büyük kaynak oldu. Sonrasında birkaç arkadaşımın ve doktor ahbaplarımızın da teşvikiyle tanışmış olduk İbrahim Bey’le. İyi ki tanımışım… Kendisine ve Çiseren’e sonsuz teşekkürler… 🙂

alidoruk1

Doğum fotoğrafçısı olmak, böyle bir deneyimi yakından tanımış olmak bir rahatlık diye düşünürdüm hep kendi adıma ama yalanmış. 🙂 O rahatlık vizörün arkasından bakarken oluyormuş. Ameliyat masasına yattığımda sanki ilk defa orada bulunuyormuş gibi hissetttim. Anesteziste göre oldukça sakindim aslında. Karşılıklı espriler bile yaptık ama içimde hissettiklerim bambaşkaydı. Endişe, korku, hüzün, mutluluk, huzur, aşk, gözyaşı ve tüm duyguların karıştığı işte o dakikalarda ilk tanışma. Kokusunu içime çektiğim o unutulmaz an… Dokuz ay boyunca her anım mutlu bir bekleyişin hatıralarıyla doluydu; şimdi her dakikası yüzümü gülümseten koskoca bir hayata merhaba diyorum. Merhaba bebeğim, iyi ki varsın. Ve canım aşkım -Emre Taşman- sen de iyi ki hayatımdasın. (Bu son cümle sonradan eklendi. Kendisi yazıyı okuduktan sonra kendi adını göremeyince biraz sitem etti de. :))

Doğumda yanımda olup desteğini esirgemeyen eşimin kardeşi Zeynep Şanver’e; doğumuma yetişemese de sonrasında çektiği güzel karelerle mutluluğumuzu ölümsüzleştiren canım arkadaşım Leyla Durdoğan’a ve yine işinin gücünün arasında kamerasını kapıp gelen, birbirinden güzel fotoğraflarla bana hediyelerin en büyüğünü veren güzel insan Filiz Dibi’ye teşekkür ediyorum.

 

Fotoğraf: Zeynep Şanver

Fotoğraf: Zeynep Şanver 

Fotoğraf: Leyla Durdoğan

Fotoğraf: Filiz Dibi

Share
This entry was posted in Blog.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*